מובילים בניקיון מנדפים במטבחים

אוטמי זקין - התקנה תחזוקה וניקיון מנדפים

מתי כדאי להשתמש במנדף כימי?

באופן עקרוני, כדאי להשתמש במנדף כימי בכל מקום שבו יש עבודה עם חומרים מסוכנים ונדיפים. עם זאת, כיום אפשר לנצל את יתרונות המנדף בעוד מגוון רחב של מקומות – כולל הסקטור התעשייתי, החקלאי והמסחרי
מנדף כימי למעבדה

מנדף כימי עובד בצורה פשוטה ולכן הוא יעיל. מבחינה טכנית, מדובר על מתקן אוורור לכל דבר ועניין. עם זאת, למנדף הכימי יש יכולת מיוחדת להגן על עובדים בסביבה שלו מפני חשיפה לחומרים מסוכנים. כפועל יוצא מכך, כדאי מאוד להשתמש במנדף כימי בכל מקום שבו יש חומרים מסוכנים ובעיקר אם הם נדיפים. אבל כאשר נכנסים אל עובי הקורה, מגלים שיש עוד כמה נסיבות שבהן זה עשוי להיות פתרון מצוין. 

מה עושים עם מנדף כימי?

מנדף כימי יכול להתאים בצורה ספציפית לאופן שבו עומדים להשתמש בו. אם למשל מדובר על סביבת עבודה בעלת חומרים כימיים שבה יש גם סכנה לתוצרי תגובות נפיצים, הפתרון הכי טוב יהיה להתקין מנדף כימי למעבדה עם זכוכית מיוחדת. בעוד המנדף יעשה את העבודה שלו מול החומרים הכימיים, הזכוכית תגן מפני ההתפרצות של התגובה הנפיצה.

שימוש במנדף במעבדות כימיות

עד לפני מספר שנים היה אפשר למצוא מנדפים כימיים רק במקומות עבודה שבהם היה שימוש בחומרים מסוכנים. אבל כיום ברור שכדאי לשלב אותו גם במעבדות כימיות, למרות ששם הסכנה היא אחרת לגמרי. בנוסף, האפשרות לשלב מנדף כימי במעבדות הפכה אותו לאורח מבוקש גם אצל הסקטור התעשייתי וגם בסקטור המסחרי.

מנדף בחממות חקלאיות

יש מקומות חקלאיים שמשלבים כיום את המנדף בתוך מערכת אוורור ומיזוג גדולה יותר. כאן המטרה היא מצד אחד לשמור על יעילות המנדף כאשר עובדים עם חומרי הדברה או חומרים מסוכנים אחרים, אך מצד שני לא להפר את האיזון העדין של החממה. לכן, מה שעושים זה להתייעץ עם בעלי מקצוע כדי לבחור את המנדף הכי מתאים לכל שימוש ולכל סיטואציה.

איך בוחרים את המנדף המתאים?

הבעיה היחידה עם ההצלחה של המנדף היא שיש דגמים רבים לבחור מתוכם. בגלל שקיימים המון דגמים וגם הבדלים יחסית גדולים ביניהם, צריך להתייעץ עם בעלי מקצוע ולקחת בחשבון מספר נושאים:

א. תצורת המנדף – מנדפים כימיים אפשר להשיג כיום בשתי תצורות מרכזיות. תצורה אחת היא של מנדף עם צינור סילוק, בעוד תצורה שנייה היא מנדף בלי צינור. עם זאת, עיקרון העבודה זהה אצל שניהם והבחירה היא בעיקר פונקציה של התנאים במקום שבו רוצים להתקין אותם.

ב. תקציב עבור רכישת המנדף – צריך לרכוש את המנדף המתאים לאחר הגדרה של התקציב. בהגדרת התקציב אפשר לקחת בחשבון את מיקום המנדף, את האופן שבו משתמשים בו ואת היכולת לשלב אותו למערכות מיזוג אחרות.

ג. התקנת המנדף – יש מקומות שבהם מנדף כימי מסוים אמור לעשות על הנייר עבודה מעולה, אבל אז מגלים ברגע ההתקנה שהוא בכלל לא מתאים. בנסיבות כאלה, המשמעות היא בזבוז של זמן, כסף ואנרגיות.

איך מתחזקים מנדף?

כדאי להשתמש במנדף כימי במקומות שבהם ניתן לתחזק אותו בצורה מקצועית. אם מתחזקים את המנדף בצורה נכונה, זה אומר שנהנים ממנו למשך תקופה ארוכה יותר. בנוסף, את ההנחיות לגבי התחזוקה של כל סוג מנדף אפשר לקבל מהיצרן. במידה ואין הנחיות כאלה, ניתן להתייעץ ולהזמין בעלי מקצוע ומומחים.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9221986