רבים לא יודעים זאת, אבל לפי התקן הישראלי קיימת חובה לבצע עבודות ניקוי למערכות נידוף עשן במטבחים לכל הפחות אחת לשנה או בהתאם לדרישת רשויות כיבוי האש וחברות הביטוח. הסיבה לכך שקיים תקן מיוחד העוסק בתדירות עבודות הניקיון שיש לבצע במערכות נידוף עשן קשורה קשר הדוק לעובדה שמנדף מלוכלך ולא מתוחזק הוא לא פחות מסכנת נפשות.
 
ללא הקפדה על ניקוי מנדפים בהתאם לצורך ולדרישות, המנדף יסבול מהצטברות של שמנים ושומנים וככל שיחלוף הזמן, כך הסיכוי להתלקחות יהיה גבוה יותר.
 

ניקוי מנדפים – צעד אחר צעד

באופן עקרוני את המנדפים יש לנקות מדי יום ביומו עם סיום המשמרת, אך כעת ברצוננו לפרט אודות ניקוי מנדפים מקצועי המבוצע אחת לכמה חודשים עד שנה ולא בנוגע לניקיון היומיומי ההכרחי. להלן השלבים המרכזיים של התהליך:
 
  • בשלב הראשון מפרקים את כל חלקי המנדף הניתנים לפירוק ומבצעים גירוד יסודי של כל שכבת השומן שהצטברה במסילות הפנימיות של המנדף ובמקומות הגלויים במנדף באמצעות ציוד ייעודי, המאפשר להסיר את שכבת השומן מבלי לפגוע במנדף ומבלי לשרוט אותו.
  • התזת מסיר שומנים על כל חלקי המנדף מבפנים ומבחוץ (הכוונה היא למסיר שומנים תעשייתי בעל עוצמה גבוהה במיוחד).
  • לאחר שמסיר השומנים ביצע את פעולתו,משפשפים את המנדף באמצעות ציוד מיוחד המזכיר ברזלית.
  • לאחר שהמנדף נקי לחלוטין, שוטפים את שאריות מסיר השומנים במים חמים ומחברים את החלקים מחדש.
  •  

ניקוי מנדפים – עבודה למומחים

לקבלת פרטים נוספים בנושא ולתיאום מועד לפגישת ייעוץ, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת "אוטמי זקין ישראל (2004) בע"מ" שהוקמה בשנת 1996 על בסיס הניסיון והידע של חברה שוויצרית הפועלת בתחום המנדפים כבר משנות החמישים. נכון לכתיבת שורות אלה חברת אוטמי זקין היא החברה המובילה, הוותיקה והגדולה בישראל בתחום ניקיון מערכות נידוף עשן ואוורור במטבחים תעשייתיים.

 

 

אנשי המקצוע של החברה זמינים עבורכם בטלפון 072-3257661 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "צור קשר"באתר ונציגי השירות של החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר בשעות הפעילות.